Ana Sayfa Haber Ara Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Güler, Enerji Kentleri Birliği toplantısına katıldı

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Köşk Belediyesi’ninde üye olduğu Enerji Kentleri Birliği’nin 2024 olağan Meclis Toplantısı için Ankara’ya gitti.

Köşk Belediye Başkanı Nuri

Enerji kaynaklarının belediyelerin katkısıyla verimli ve çevreye duyarlı şekilde kullanılması ve ülke ekonomisine ve istihdama en yüksek katma değeri sağlayacak hale getirilmesi için 2016 yılında kurulan Enerji ve Kentler Birliği’nin, bu yılki toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantıda yapılan seçimde en yüksek oyu alan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Enerji Kentleri Birliği’nin yeni başkanı oldu.

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler; “Enerji Kentleri Birliği yürütülen yenilenebilir enerji projelerinin Köşkümüzde de uygulanabilir olması adına önemli. Dünya genelinde küresel enerji krizinin yaşandığı şu günlerde özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarına önem vermemiz ve tükettiğimiz enerjiyi, yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamamız gerekiyor. Yapılan seçimlerde Enerji Kentleri Birliği Başkanı seçilen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’i gönülden kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” diye konuştu