Ana Sayfa Haber Ara Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya

Köşk Engelsiz Yaşam Merkezi yükseliyor

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’in vizyon projeleri arasında yer alan 12 – 18 Yaş Engelsiz Yaşam Merkezi’nin inşası devam ediyor.

Köşk Belediye Başkanı Nuri

Ortak yaşam alanlarının yanı sıra, Grup eğitim alanları, bireysel eğitim alanları, iş uğraş atölyesi, çok amaçlı toplantı salonu gibi bölümlerden oluşan ve toplam 20 dönüm arazi üzerine inşa edilen Merkez’in ilçede yaşayan özel gereksinimli bireylerin gelişimine katkı sağlaması bekleniyor.

Engelli bireylerin ve ailelerinin hayat kalitesini yükseltecek, özel bir çok ihtiyaçlarına cevap verecek donanımlı bir merkez tasarladıklarının altını çizen Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler; “Evlatlarımızın mutluluğunun, huzurunun ve gelişiminin önünde hiçbir engel tanımıyoruz. İlçemizde yaşayan özel gereksinimli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak önceliklerimiz arasında. Özel gereksinimli bireylerimiz ve ailelerimizin ihtiyaçları ışığında projelendirdiğimiz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza sunduğumuz proje kapsamında Baklaköy Mahallemizde yapımı başlayan 12 -18 Yaş Engelsiz Yaşam Merkezimizde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Özel kardeşlerimiz Merkez’de eğlenerek ve öğrenerek fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacaklar. Kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı hedeflediğimiz merkezimiz sadece Köşk’e değil Aydın’a değer katacak. Şimdiden hayırlı olsun.” diye konuştu.